כישורי חיים- קורונה

בשבוע שעבר קיבלנו טעימה ממשאבי חוסן שונים
התחברנו למקורות שנותנים לנו כח
למדנו יחד את התאוריה של פרופ' מולי לה
גש'ר מאח'ד ולמדנו שלכל אחד מאיתנו יש משאב חוסן או יותר שאליו הוא מתחבר יותר ואילו הוא י מה במצבים של קושי , אתגר או מצוקה.
אנחנו עדיין במציאות של חוסר וודאות לא בטוחים עדיין מתי נחזור ואיך נחזור והקורונה ממשיכה ללמד אותנו שיעורים של חוסן את היכולת שלנו במצבים של אי וודאות לחפש את האי של הוודאות.
המשפחה, החברה , סדר היום הקבוע , תחביבים שאנחנו אוהבים לעשות, מזון מזין פעילות גופנית מידע מושכל כל אלו מיטיבים עימנו לעמוד בכל אתגר שיגיע לפתחנו.
בפרשתנו פרשת "בשלח" אנו למדים מהפרשה בעקבות מעבר העם מעם משועבד וחרד לעם בתהליך של גאולה ועצמאות זה לא דבר פשוט עם ישראל עובר תהליך של חיסון פסיכולוגי- היכולת שלנו להתכונן לקראת שינויים מעברים בטרם התרחשו.
רעיון החיסון הפסיכולוגי מתבסס על עקרונות דומים לחיסון הרפואי בחיסון מזריקים לאדם חיידקים מוחלשים בכדי לתת למערכת החיסון לתל נוגדנים בדיוק כך בחיסון פסיכולוגי עלינו להכין את עצמנו לקראת מעברים שינויים או כל מיני אתגרים שיכולים ועתידים להגיע מתוך אמונה שההכנה תצייד את הנפש שלנו בכלים נכונים להתמודדות.
בהצלחה לכולנו

שתפו:

כתבות נוספות

יש לי יום יום חג

השמחה בשגרה היום יומית. שמחנו לארח את המפקחת הגב דניאלה מורם. ערכנו סיור בביה״ס והכרנו לה את הסביבה הלימודית.במפגש עם מורן כהן, אחזת חינוך חברתי

פסח

הורים יקרים , פסח- פה סח- תמיד חשוב למצוא זמן לשוחח ובפסח אנו מצווים על כך,והגדת לבנך- להגיד לספר.זכינו במצווה שכולה שיח ודיאלוג- המבוגר מספר

מסיבת סידור לכיתה א

"ה' שְׂפָתַי תִּפְתָּח וּפִי יַגִּיד תְּהִלָּתֶךָ"התרגשנו כולנו יחד עם תלמידי כיתה א' האהובים והוריהם לרגל מסיבת קבלת הסידור שהתקיים בציונו של הבבא סאלי בנתיבות.אירוע מיוחד

כישורי חיים- קורונה

בשבוע שעבר קיבלנו טעימה ממשאבי חוסן שוניםהתחברנו למקורות שנותנים לנו כחלמדנו יחד את התאוריה של פרופ' מולי להגש'ר מאח'ד ולמדנו שלכל אחד מאיתנו יש משאב

עוגן האחריות – ניהול זמן.

תלמידי כיתה ג' למדו על זמן פנוי וכיצד ניתן לנהל את הזמן בצורה מיטבית וליצוק לזמן תוכן ומשמעות. את הדברים שעושים מדי יום הם מיינו

תפילה

פרויקט רצים לתפילה, הוא פרוייקט הדגל של בית הספר לקראת יום פטירת רחל אימנו וסביב ז' במר חשון יום התחלת שאילת הגשמים.
בפרוייקט נשלח סרטון לימוד קצר מידי יום לכלל התלמידים וטופס חידה, הכיתה שכמות התלמידים המשתתפים באותו יום הגבוהה ביותר זוכה בגביע היומי.
ביום חמישי י"א במר חשון יתקיים יום שיא עם חידון בית ספרי מקוון ונכריז על הכיתה הזוכה בפרוייקט.
אז קדימה רוצו אחרינו….
רצים לתפילה בחמ"ד הרב קוק

מטבח פדגוגי

למידה דרך המטבח. מטבח ופדגוגיה.
בביה"ס אנו מעודדים למידה רלוונטית המשולבת בתוכה מענה רגשי, חושי תנועתי ומקדמת למידה.
במטבח ניתן ללמוד את רוב מקצועות הלימוד בדרך משמעותית עבור התלמידים.
הלמידה במטבח נעשית בקבוצות קטנות (עד 15 תלמידים)
לביה"ס קיים מטבח ייעודי ללמידה הנ"ל.

תלמוד תורה

תכנית תורנית ליום לימודים ארוך, מועברת ע"י צוות מקצועי בדרך חווייתית ומהנה. התלמידים רוכשים ידע והעשרה על גיבורי האומה וחווים את ההלכה בפן חיובי, מקדם ומעודד. 


*התכנית בהשתתפות סמלית של ההורים

* פועלת בין השעות 13:30-15:00, 4 ימים בשבוע

טיפול בבעלי חיים

"הכלב הוא חברו הטוב של האדם" תוכנית רגשית טיפולית המסייעת לתלמידים בפן הרגשי, חברתי, התנהגותי, קוגניטיבי ופיזי באמצעות כלבים המיועדים למטרה.

מועבר ע"י מטפלת מוסמכת וכלבים מאולפים

.
*התכנית פועלת במהלך יום הלימודים.

אמירים

תכנית "אמירים", המיועדת לטיפוח הצטיינות ומצוינות, מבוססת על מודל ההעשרה המשולש הבית ספרי – של פרופ' רנזולי מודל זה הינו המודל הנפוץ ביותר בארה"ב ופורסמו לגביו מחקרים רבים המעידים על הצלחתו.

התכנית פועלת תכנית תוספתית בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים, אשר נבחרו להשתתף בתכנית, ע"י האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים וע"י המחוז בהתאם לקריטריונים המפורטים במסמך זה.

מטרתה לטפח את התלמידים המצטיינים בבית הספר ולקדם תרבות של מצוינות בית ספרית. תכנית "אמירים" מתמקדת בחשיפת התלמידים לתכנים ייחודיים שאינם מתוך תכניות הלימודים, בלמידת מיומנויות חשיבה מסדר גבוה, בטיפוח חשיבה יצירתית וביקורתית והקניית מיומנויות חקר, ובאופן בלתי נפרד, עוסקת התכנית אף בתחומים החברתיים והערכיים.


תלמידים המשתתפים בתוכנית הינם תלמידים שעברו את מבחני האיתור של מכון סאלד.


*התכנית פועלת במהלך יום הלימודים.

תפיסה חינוכית

ביה"ס חמ"ד "הרב קוק" הנו בית חינוך המקנה חינוך לאורח חיים דתי-ערכי.


ביה"ס מתווה דרך לכל באי ביה"ס להיות בעלי השקפת עולם ערכית, דתית ומוסרית, שוחרי ידע, הפועלים מתוך אמונה ואחריות אישית למען החברה. תלמידי ביה"ס לומדים מתוך שמחה, מכבדים ערכים ופועלים על פיהם, אוהבי העם- התורה והארץ.

רוכשים מיומנויות, כישורים וידע ופועלים בקהילה.

הטמעת הערכים שזורה בתחומי הדעת, בתהליכי החינוך והלמידה ובמרחבי ביה"ס.

הצוות החינוכי והעובדים מטפחים יחסי אמון כלפי הקהילה ומאפשרים דיאלוג מתמיד.

האקלים הבית ספרי מקדם מצוינות כאורח חיים. בהתאם לכך אנו מטפחים ערכים של מימוש עצמי, חדשנות, יצירתיות, חשיבה, מודעות לסביבה ופיתוחה. חינוך המכשיר את התלמיד למאה ה-21 מתוך אמונה וביטחון ביכולותיו של כל פרט לממש את עצמו ולהצליח.

לוח צלצולים

שיעור 1

שיעור 2

הספקת אוכל

הפסקה

שיעור 3

שיעור 4

הפסקה

שיעור 5

שיעור 6

8:00-9:00

9:00-9:45

9:45-10:00

10:00-10:20

10:20-11:05

11:05-11:50

11:50-12:00

12:00-12:45

12:45-13:30